Extra odolná fasádna omietka

Plesne a riasy trápia veľkú časť užívateľov zatepľovacích systémov. Ich rast nie je možné úplne eliminovať. Čím kvalitnejšiu fasádnu omietku použijete, tým dlhšie bude vaša fasáda vyžadovať len minimálnu údržbu.

 

  • Extra odolná fasádna omietka
  • Extra odolná fasádna omietka
  • Extra odolná fasádna omietka

Nano-silikónová fasádna omietka ACTIN FIS-THERMO

Vynikajúco odoláva poveternostným vplyvom, špine a mikrobiologickému napadnutiu. Má najnižšiu triedu nasiakavosti a najvyššiu triedu priepustnosti vodných pár. Je to spôsobené unikátnou receptúrou s pokrokovým nanopojivom, ultrajemnými mikroguličkami, extra vysokým podielom silikónov a najpokrokovejších biocídnych mikrokapsúl. Preto spoločnosť POLYTEX poskytuje na fasádnu omietku ACTIN FIS-THERMO ojedinelú 5 ročnú záruku na odolnosť voči plesniam.

Nanokremičité častice a vysoký podiel silikónov

Zaistia rýchly odvod vlhkosti z povrchu a minimálny sklon k zachytávaniu špiny. Omietka má v porovnaní s minerálnymi, resp. silikátovými omietkami nižšiu kapilárnu nasiakavosť a tým nedochádza k jej hĺbkovému znečisteniu. Na jej povrchu sa neusádzajú nečistoty. K dlhodobo čistému vzhľadu prispieva aj jemná zatieraná štruktúra.

Mikrokapsule s riadeným uvoľňovaním

Zabezpečia najvyššiu ochranu voči plesniam a riasam na chemickom princípe. Ide o špeciálne mikročastice, ktoré ostávajú po zaschnutí pevne zakomponované v omietke. Na rozdiel od bežne používaných protiplesňových látok sa vyznačujú riadeným, pomalým uvoľňovaním aktívnych zložiek, čo výrazne predlžuje dobu odolnosti omietky. Skladba mikrokapsúl je upravená tak, aby boli bezpečné pre ľudí, zvieratá aj životné prostredie.

Špeciálne mikroguličky

Na zvýšenie odolnosti proti mikrobiologickému napadnutiu pôsobia v tejto fasádnej omietke aj vákuované mikroguličky. Obmedzujú kondenzáciu vodných pár na jej povrchu - jednu z hlavných príčin vzniku rias a plesní. To prispieva k zvýšeniu ochrany fasády proti riasam a plesniam na fyzikálnom princípe.

Vákuované mikroguličky znižujú váhu omietky. Preto má ACTIN FIS-THERMO vyššiu výdatnosť v porovnaní s bežnými fasádnymi omietkami.

Mikroguličky tiež zlepšujú odolnosť voči teplotnému namáhaniu povrchu. Obmedzujú prehrievanie povrchu a vznik trhlín, čo pozitívne vplýva na dlhodobú životnosť omietky.

Máte záujem o omietku ACTIN FIS-THERMO? Napíšte nám:


V zmysle nariadenia EÚ 2016/679 dobrovoľne súhlasím so správou, spracovaním a uchovaním mojich osobných údajov za účelom zabezpečenia vzájomnej komunikácie iniciovanej týmto kontaktným formulárom. Súhlas je možné kedykoľvek odvolať, inak zanikne po uplynutí 3 rokov od jeho udelenia a údaje budú vymazané. Kontakt pre odvolanie info@polytex.sk.

Pre bližšie informácie ako nakladáme s osobnými údajmi kliknite sem.

POCTIVÁ SLOVENSKÁ KVALITA

Certifikované výrobky, tradícia od 1990

RÝCHLE DORUČENIE

Máme všetko skladom, doručujeme do 24 hodín