Odstránenie plesní z fasády: overený recept, vďaka ktorému sa zbavíte plesní, rias a húb

Pleseň na fasáde môže časom poškodiť štruktúru fasády a navyše vplýva aj na naše zdravie. O to dôležitejšia je prevencia a včasné odstránenie všetkých biologických nečistôt, plesní rias či húb. Odporúčame náš overený recept:

 

5 jednoduchých krokov, ako odstrániť plesne z fasády:

1. Likvidácia plesní

Na miesta napadnuté plesňou naneste fasádny čistič. Nechajte pôsobiť približne 20 minút a potom opláchnite vodou (najlepšie pomocou vysokotlakového zariadenia).

 

 

2. Oprava

Opravte prípadné vady spôsobené plesňami a vlhkosťou – napríklad odlupujúce sa časti.

3. Príčiny vzniku plesní

Odstráňte možné príčiny vzniku plesní a rias (napr. vetvy stromov v blízkosti fasád), aby ste zabránili ich opätovnému rozšíreniu.

4. Príprava podkladu

Na suchý a čistý povrch naneste základný náter. Jeho voľba závisí od farebnosti a stavu podkladu.

5. Natretie fasády

Po zaschnutí základného náteru aplikujte v dvoch vrstvách nano-silikónovú fasádnu farbu, ktorá minimalizuje riziko opätovného vzniku plesní a rias.

 

 

Kvalitná nano-silikónová farba chráni fasádu pred plesňami a riasami viac než 5 rokov, steny si tak vyžadujú minimálnu údržbu.

Pozor, odstraňovanie mikroorganizmov, ako sú plesne, riasy a huby, z väčších plôch (nad 3 m2) musia realizovať kvalifikované firmy. Pre viac informácií alebo poradenstvo nás kontaktujte mailom info@polytex.sk alebo telefonicky +421 903 864 079.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz