Špeciálny lak namiesto obkladačiek: Praktické riešenie nielen do kuchyne či kúpeľne

Keramický lak je ekonomickou a praktickou alternatívou k obkladačkám. Je ideálny na časti stien, ktoré sú často vystavené vode alebo mastnote – napríklad v kuchyni, kúpeľni či na toalete. Vďaka nemu už nebudete musieť čistiť škáry medzi kachličkami.

Hladkú stenu stačí natrieť interiérovou farbou a potom jednoducho naniesť tento priehľadný lak. Získate tak jednoliaty povrch, ktorý je umývateľný a odolný voči vode, olejom i špine.

Výhodou je aj široká paleta odtieňov podkladovej farby, vďaka čomu dokonale zladíte steny so zvyškom interiéru. Ďalším plusom je, že ak sa po čase rozhodnete pre zmenu, nie je problém pretrieť plochu inou farbou a navrch znovu použiť lak.

Čo je keramický lak a je bezpečný aj na použitie v kuchyni?

Ide o lak, ktorého zdravotná bezpečnosť je certifikovaná a je bez silného zápachu. Nie  je totiž vyrobený pomocou rozpúšťadiel, ale na báze vody s hybridnou aquatechnológiou. Vďaka nej excelentne odoláva nielen vode, ale aj špine a mastnote.

 

 

Neobsahuje takmer žiadne množstvo prchavých látok. Navyše je šetrný k životnému prostrediu a vyhovuje aj testom podľa normy EN 71-3. Spĺňa teda také prísne požiadavky, že by mohol byť použitý aj na detské hračky.

Ako funguje keramický lak?

Po nanesení vytvorí na stene hladkú a ľahko umývateľnú glazúru s odolnosťou blížiacou sa keramickým obkladačkám. Pritom si zachováva určitú pružnosť. Je priehľadný, nereaktívny a dokonale priľne na najrôznejšie povrchy – na umývateľné farby, omietky, betón i drevené obloženia. 

 


Kde môžem lak použiť?

  • Do kúpeľne, do sprchového kúta, na stenu pri vani alebo okolo umývadla;
  • do toaliet;
  • do kuchyne, okolo drezu či varnej dosky – výhodou je ľahká údržba, namiesto obkladov vám vznikne jednoliaty povrchu bez škár, ktorý je odolný a dobre sa čistí;
  • na extrémne namáhané vnútorné steny a ich časti (pri schodiskách, vo vstupných halách, šatniach, verejných toaletách);
  • v miestach s problémovým odstavením prevádzky, ako sú nákupné centrá;
  • k bazénom, do plavární alebo akvaparkov;
  • do zdravotníckych, potravinárskych či školských zariadení – vyhovuje zákonným požiadavkám na ich materiálno-technické vybavenie.


Zvládnem ho naniesť svojpomocne?

Nanáša sa ľahko valčekom na kvalitné interiérové farby odolné voči mokrému oderu. Lak je priehľadný, takže farebnosť určuje jeho podklad.

Jeden kilogram laku vám vystačí na dva nátery plochy veľkej približne sedem štvorcových metrov. Náradie po práci jednoducho umyte čistou vodou.

Pre viac informácií alebo poradenstvo nás kontaktujte mailom info@polytex.sk alebo telefonicky +421 903 864 079.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz