Farby do spálne

Po výmene podláh v celom byte sa rozhodujeme, aké farby použiť na steny. Akú farbu by ste nám odporučili do spálne, keď nová plávajúca podlaha má odtieň svetlý jaseň?

 

  • Farby do spálne
  • Farby do spálne
  • Farby do spálne
  • Farby do spálne

ODPOVEĎ:

Spálňa je miestom odpočinku. Nemala by pôsobiť príliš energicky, aby nerušila spánok. Vhodné sú sem farby a odtiene béžovej, zelenej a modrej, ktoré sa hodia k jaseňovej podlahe. Na doplnky môžete použiť ružovú alebo fialovú. Vyhnite sa žltej, ktorá podporuje citovú nestabilitu.

Čo sa týka typu náterovej hmoty, najvhodnejšie je použiť ekologickú interiérovú farbu šetrnú k životnému prostrediu i vášmu zdraviu.

 

Treba však brať do úvahy aj ďalšie body:

Veľkosť miestnosti. Ak je spálňa malá, použite zásadne jemné svetlé farby. Nič nepokazíte odľahčujúcou bielou, predovšetkým na strope.

Osvetlenie. Okrem umelého osvetlenia je dôležitá aj orientácia na svetové strany, veľkosť okna a množstvo prirodzeného denného svetla. Ak máte spálňu na sever, vyhnite sa oranžovej, ktorá potrebuje veľa svetla.

Podlaha, nábytok a doplnky sú dôležitou súčasťou vašej spálne. Ich materiály a farebnosť môžu najviac ovplyvniť dojem. Na steny v spálni je lepšie použiť neutrálne farby, bielu či krémovú, a náladu dotvoriť farebnejšími obliečkami, prikrývkami, závesmi alebo obrazom. Nezabúdajte, že ak vás omrzí výrazná farba steny, ťažšie ju zmeníte.

Namiešame vám takmer každú farbu, ktorú si dokážete predstaviť! Napíšte nám:


* Údaje označené hviezdičkou sú povinné.

V zmysle nariadenia EÚ 2016/679 dobrovoľne súhlasím so správou, spracovaním a uchovaním mojich osobných údajov za účelom zabezpečenia vzájomnej komunikácie iniciovanej týmto kontaktným formulárom. Súhlas je možné kedykoľvek odvolať, inak zanikne po uplynutí 3 rokov od jeho udelenia a údaje budú vymazané. Kontakt pre odvolanie info@polytex.sk.

Pre bližšie informácie ako nakladáme s osobnými údajmi kliknite sem.

POCTIVÁ SLOVENSKÁ KVALITA

Certifikované výrobky, tradícia od 1990

RÝCHLE DORUČENIE

Máme všetko skladom, expedujeme do 24 hodín