Farby do kuchyne

Už dlhšie plánujeme premaľovať steny a stropy v rodinnom dome. Nevieme si vybrať farbu do kuchyne s jedálňou. Od obývacej izby sú oddelené nízkou priečkou. Kuchynská linka je tmavohnedá, podlaha, ako aj jedálenský stôl so stoličkami sú z bieleho dubu. Poradíte nám?
 

  • Farby do kuchyne
  • Farby do kuchyne
  • Farby do kuchyne
  • Farby do kuchyne
  • Farby do kuchyne

ODPOVEĎ:

Kuchyňa s jedálňou sú často energicky pôsobiace miestnosti. Hodí sa k nim červená farba, pretože podporuje spoločenské vyžitie a povzbudzuje chuť do jedla. Môžete použiť aj teplé odtiene oranžovej alebo žltej. Radšej však len na jednu plochu alebo doplnky k neutrálnym farbám bielej, sivej, béžovej. Ideálnou voľbou pre úpavu stien týchto miestností je vysokoumývateľná hygienická farba.


Okrem samotného zladenia farieb nezabúdajte aj na ďalšie vplyvy:

Veľkosť miestnosti s kuchynskou linkou hrá úlohu pri výbere odtieňa farby. Keďže nábytok zaberá dosť priestoru, tmavé a sýte farby by miestnosť ešte viac zmenšili. Výrazné doplnkové farby zvoľte len v rozľahlom priestore.

Dôležité je tiež množstvo a kvalita osvetlenia. Ak nemáte veľké okná a orientáciu na slnečné strany, nepoužívajte tmavé a presýtené odtiene. Ostaňte radšej pri bielej či jemne krémovej a béžovej.

Spomínaná častá prevaha nábytku v kuchyni nenecháva veľa priestoru pre kombinovanie výrazných farieb. K tmavohnedej linke sedí najlepšie biela alebo krémová, ktorá sa príjemne zladí so svetlou podlahou a jedálenským nábytkom. Pri dostatočnej vzdialenosti jedálenskej časti od kuchynskej môžete zvoliť ako pozadie aj sivú, prípadne nejakú výraznejšiu teplú farbu. Pre oživenie menšieho priestoru nechajte výrazné farby skôr na doplnky.

Kontaktný formulár


* Údaje označené hviezdičkou sú povinné.

V zmysle nariadenia EÚ 2016/679 dobrovoľne súhlasím so správou, spracovaním a uchovaním mojich osobných údajov za účelom zabezpečenia vzájomnej komunikácie iniciovanej týmto kontaktným formulárom. Súhlas je možné kedykoľvek odvolať, inak zanikne po uplynutí 3 rokov od jeho udelenia a údaje budú vymazané. Kontakt pre odvolanie info@polytex.sk.

Pre bližšie informácie ako nakladáme s osobnými údajmi kliknite sem.

POCTIVÁ SLOVENSKÁ KVALITA

Certifikované výrobky, tradícia od 1990

RÝCHLE DORUČENIE

Máme všetko skladom, expedujeme do 24 hodín