Farby do detskej izby

Čakáte bábätko a plánujete zariadenie do detskej izby? Spolu s odtieňmi nábytku a doplnkov vytvárajú celkovú atmosféru aj farby stien, ktoré ovplyvňujú pocity a náladu detí. Aj v tomto prípade platí, že niektoré farby človeka upokojujú, nabíjajú energiou, iné zas energiu odčerpávajú.

 

  • Farby do detskej izby
  • Farby do detskej izby
  • Farby do detskej izby
  • Farby do detskej izby
  • Farby do detskej izby

Psychológia farieb a deti

Troj- až šesťmesačné dieťa už dokáže rozoznať farby. V tomto veku vedie vo vnímaní červená, na ktorú dieťa reaguje až päťkrát intenzívnejšie ako na ostatné farby. Za ňou nasleduje žltá a modrá. V detskej izbe by sme však nemali s farbami experimentovať. Všeobecne sú vhodné menej sýte, pastelové odtiene. Neodporúčame kombinovať príliš veľa farieb, v tomto smere môžeme byť odvážnejší pri textilných doplnkoch a hračkách.

Pri výbere farby do detskej izby treba zohľadniť aj jej veľkosť a množstvo prenikajúceho denného svetla. V neposlednom rade zvážte, akú náterovú hmotu použijete na jej vymaľovanie. Mala by byť trvanlivá a umývateľná, aby sme z nej mohli prípadne odstrániť špinavé odtlačky prstov. Ideálnou voľbou je napríklad naša prémiová interiérová farba.

 

Zelená je vhodná do izieb s dostatkom prírodného svetla, symbolizuje sviežosť, život, harmóniu a bezpečie. Jemne pôsobí na oči dieťaťa a zároveň vytvára hravú atmosféru.

Žltá prináša do izby radosť, život a zároveň kompenzuje nedostatok prirodzeného svetla v tmavšej miestnosti. S touto farbou však počkajte, až kým vaše dieťatko trochu nenarastie, pretože podľa feng šuej by v žltej izbe viac plakalo.

Červená je ideálna voľba pre tých, ktorí chcú vniesť do miestnosti teplo a energiu. Je to veľmi intenzívna farba, najviac priťahuje oči bábätiek, preto odporúčame pracovať s ňou opatrne. Ak je dieťa hyperaktívne, použite červenej čo najmenej. Pre pokojné deti jej môžete trochu pridať, aby ste im dodali viac energie.

Oranžová spája pozitívne vlastnosti červenej a žltej farby.

Modrá pôsobí relaxačne a upokojujúco, zabraňuje nočným morám, ale vnáša do izby chlad a tlmí chuť do jedla. Je ideálna v prípade, keď dieťa trávi väčšinu dňa mimo svojej izby.

Biela farba zväčšuje priestor, spája sa s čistotou a jednoduchosťou. V minimálnej miere podnecuje zmysly detí. Môže pôsobiť chladne, preto ju odporúčame použiť do detskej izby v kombinácii s inou farbou.

Potrebujete vymaľovať steny v detskej izbe? Napíšte nám!


* Údaje označené hviezdičkou sú povinné.

V zmysle nariadenia EÚ 2016/679 dobrovoľne súhlasím so správou, spracovaním a uchovaním mojich osobných údajov za účelom zabezpečenia vzájomnej komunikácie iniciovanej týmto kontaktným formulárom. Súhlas je možné kedykoľvek odvolať, inak zanikne po uplynutí 3 rokov od jeho udelenia a údaje budú vymazané. Kontakt pre odvolanie info@polytex.sk.

Pre bližšie informácie ako nakladáme s osobnými údajmi kliknite sem.

POCTIVÁ SLOVENSKÁ KVALITA

Certifikované výrobky, tradícia od 1990

RÝCHLE DORUČENIE

Máme všetko skladom, expedujeme do 24 hodín