Antibakteriálne farby

Antibakteriálny účinok striebra je známy viac ako 3000 rokov. Ióny striebra aktívne zasahujú do procesu tvorby a rastu baktérií. Zabraňujú deleniu ich buniek a blokujú transport výživných látok. Mnohé kmene vírov, baktérií, plesní alebo iných jednobunkových škodcov, ktoré môžu byť rezistentné voči antibiotikám, sú po styku s týmito iónmi usmrtené a neschopné ďalej mutovať.

 

Prečo antibakteriálne farby POLYTEX?

ACTIN H a ACTIN H PREMIUM sú inovatívne nátery formulované na báze iónov striebra. Sú komplexne testované nezávislými skúšobňami a rôznymi štátnymi inštitúciami, ich kvalita bola potvrdená množstvom realizácií. Majú výnimočné vlastnosti:

  • 99.99 % účinok proti širokému spektru patogénnych baktérií,
  • max. protiplesňová účinnosť,
  • dlhodobý účinok, účinná látka sa nevymýva z náterového filmu,
  • odolnosť voči širokému spektru dezinfekčných prostriedkov,
  • zdravotná bezpečnosť,
  • vhodnosť pre priamy styk so suchými potravinami,
  • vodouriediteľné, bez obsahu rozpúšťadiel a zmäkčovadiel.

Použitie  

Sú určené najmä na zabezpečenie vysokého hygienického štandardu vnútorných priestorov. Na základe odborného posúdenia laboratóriami Štátneho zdravotného ústavu bolo našim antibakteriálnym farbám udelené osvedčenie pre použitie v pobytových miestnostiach, potravinárskych, farmaceutických a veterinárnych prevádzkach, zdravotníckych zariadeniach, veľkokuchyniach a priestoroch so zvýšenou relatívnou vlhkosťou.

Detailnejšie informácie o našich hygienických náteroch ›

Mám záujem o antibakteriálny náter:


V zmysle nariadenia EÚ 2016/679 dobrovoľne súhlasím so správou, spracovaním a uchovaním mojich osobných údajov za účelom zabezpečenia vzájomnej komunikácie iniciovanej týmto kontaktným formulárom. Súhlas je možné kedykoľvek odvolať, inak zanikne po uplynutí 3 rokov od jeho udelenia a údaje budú vymazané. Kontakt pre odvolanie info@polytex.sk.

Pre bližšie informácie ako nakladáme s osobnými údajmi kliknite sem.

POCTIVÁ SLOVENSKÁ KVALITA

Certifikované výrobky, tradícia od 1990

RÝCHLE DORUČENIE

Máme všetko skladom, doručujeme do 24 hodín