Farby do obývačky

Plánujeme výmenu nábytku v obývacej izbe za modernejší. Kožená sedacia súprava bude biela a nábytok béžový. Aké farby môžeme použiť na steny?
 

  • Farby do obývačky
  • Farby do obývačky
  • Farby do obývačky
  • Farby do obývačky
  • Farby do obývačky

ODPOVEĎ:

Či už je obývacia izba moderná alebo klasická, mali by ste sa v nej cítiť príjemne. Útulne a stabilne pôsobí hnedá a oranžová farba. Na oživenie a duševnú stimuláciu sa dopĺňajú zelenou, prípadne modrou. Samozrejme, biela sa hodí ku všetkému a ľahko sa kombinuje s inými farbami.

 

Myslite však aj na iné hľadiská:

Veľkosť obývacej izby a jej prípadné prepojenie s kuchyňou a jedálňou zohrávajú dôležitú úlohu. Vo väčších priestoroch sa môžete „odviazať“ a použiť hlavnú farbu kombinovanú s doplnkovou či kontrastnou plochou. V malých alebo členitých miestnostiach zvoľte čo najsvetlejšie farby, tmavšími by ste ich zmenšili. Správne osvetlenie, prirodzené či umelé, pomôže dotvoriť atmosféru. Na menej osvetlené steny odporúčame svetlejší odtieň.

Dominantnými prvkami v obývačke sú nábytok a doplnky. V modernej obývacej miestnosti si k bielej sedacej súprave môžete dovoliť aj odvážnejšiu farbu, napríklad fialovú či sivú, tá však stačí na jednu stenu. Béžový obývací nábytok vynikne najlepšie na bielej stene. S citom môžete použiť aj zelenú a krémovú, ale také zvoľte radšej doplnky. K tmavému nábytku vyberajte čo najsvetlejšie odtiene.

Nesmieme zabudnúť ani na výber správnej interiérovej farby. Pre exkluzívny vzhľad stien v obývačke odporúčame umývateľnú interiérovú farbu, ktorú vám natónujeme podľa želania do jemných aj stredne sýtych farebných odtieňov.

Kontaktný formulár


* Údaje označené hviezdičkou sú povinné.

V zmysle nariadenia EÚ 2016/679 dobrovoľne súhlasím so správou, spracovaním a uchovaním mojich osobných údajov za účelom zabezpečenia vzájomnej komunikácie iniciovanej týmto kontaktným formulárom. Súhlas je možné kedykoľvek odvolať, inak zanikne po uplynutí 3 rokov od jeho udelenia a údaje budú vymazané. Kontakt pre odvolanie info@polytex.sk.

Pre bližšie informácie ako nakladáme s osobnými údajmi kliknite sem.

POCTIVÁ SLOVENSKÁ KVALITA

Certifikované výrobky, tradícia od 1990

RÝCHLE DORUČENIE

Máme všetko skladom, expedujeme do 24 hodín