Fasádna omietka novej generácie: steny chráni pred plesňami, riasami aj špinou

Chcete fasádu bez plesní a rias? Je to častý problém u stavieb so zatepľovacími systémami. Existuje však praktické riešenie, vďaka ktorému už plesne nebudú poškodzovať vaše steny ani zdravie.

Hoci ich rast nie je možné úplne eliminovať, dá sa výrazne obmedziť vďaka vhodne zvolenej omietke a farbe. Čím kvalitnejšiu fasádnu omietku použijete, tým dlhšie budú vaše steny čisté a nebudú si vyžadovať takmer žiadnu údržbu.

fasádna farba novej generácie


Najnovší výskum pre lepšiu ochranu fasád

Vývoj fasádnych omietok pokročil a top inováciou sú pojivá s nanočasticami kremíka. Tie vytvárajú hustú trojdimenzionálnu sieť, vďaka ktorej sú fasády odolné dlhé roky a menej sa špinia. Kombináciou týchto pojív s osvedčenými materiálmi tak vznikajú omietky novej generácie.

Takou je aj nano-silikónová omietka, ktorú vyrába slovenská rodinná firma Polytex. Vďaka nanokremíkovej technológii odoláva poveternostným vplyvom, špine aj plesniam, riasam či hubám. Fasáda si tak zachováva dlhodobo svieži vzhľad.


Spája v sebe najlepšie technológie:

  • Vďaka špeciálnym aktívnym mikrokapsulám efektívne chráni steny proti plesniam.
  • Prešla sériou náročných skúšok a preukázala výrazne vyšší stupeň odolnosti voči plesniam a riasam ako bežné omietky.
  • Omietka s nanokremíkovou technológiou má dlhšiu životnosť a stálofarebnosť oproti bežne používaným silikónovým omietkam.
  • K menšiemu zachytávaniu špiny prispieva jej jemná zatieraná štruktúra.

A k tomu sa pridáva aj ešte ekologický rozmer. Skladba mikrokapsúl je upravená tak, aby bola omietka bezpečná pre vaše zdravie, zvieratá aj životné prostredie.

 

 

Ktoré budovy sa bez nej nezaobídu?

Nano-silikónová omietka je vhodná na budovy, ktoré si vyžadujú extra trvácne riešenia. Ak staviate luxusnú nehnuteľnosť alebo sa vaša stavba nachádza v blízkosti lesov, riek či frekventovaných ciest, prípadne je náročná na údržbu, kvalitná omietka s touto technológiou je nevyhnutnosťou.

Omietka je univerzálne použiteľná na všetky typy zatepľovacích systémov, komíny, sokle aj steny bez zateplenia. Je ideálna aj pre fasády s vyššou pravdepodobnosťou rozvoja plesní a rias ako sú panelové domy, budovy bez dostatočného prekrytia fasád či steny orientované na sever.

Pre viac informácií alebo poradenstvo nás kontaktujte mailom info@polytex.sk alebo telefonicky +421 903 864 079.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz