Termofarba aj proti plesni

Z niektorých stien v byte alebo dome môžeme hlavne v zimných mesiacoch cítiť nepríjemný chlad. Jedným z riešení ako sčasti predísť tomuto javu je použitie farby s termoguličkami priamo na steny v miestnosti.

Termofarba vytvorí po zaschnutí súvislú vrstvu, ktorá môže prispieť k zlepšeniu komfortu v miestnosti. Jej súčasťou sú špeciálne vákuované termoguličky pravidelne rozmiestnené v zmesi živíc, pigmentov a ostatných zložiek. Práve vrstva termoguličiek prispieva k tomu, aby boli steny teplejšie a my sme sa cítili v obľúbenej miestnosti oveľa lepšie.

 

  • Termofarba aj proti plesni
  • Termofarba aj proti plesni
  • Termofarba aj proti plesni

Účinný aj proti plesniam

Interiérová termofarba ACTIN THERMO SPIN obmedzuje aj zrážanie vzdušnej vlhkosti na stenách, ktorá je hlavnou príčinou vzniku plesní. Ak napriek tomu dôjde k usadeniu vody na stene, táto rýchlejšie vyschne. Okrem termoguličiek obsahuje aj mikrokapsule s najnovšími aktívnymi látkami, ktoré zostávajú po zaschnutí vo farbe a sú účinné niekoľko rokov. Práve kombinácia mikroguličiek a mikrokapsúl tvorí extrémne účinnú dvojnásobnú ochranu proti plesniam. Náter zároveň reguluje vlhkosť stien. Prepúšťa vodné pary, ale popri tom neprepustí vodu.

Ako sa aplikuje?

ACTIN THERMO SPIN jednoducho nanesiete na stenu ako klasickú farbu, pri natieraní takmer vôbec neprská. Náter je zdravotne bezpečný, dokonca by sa mohol používať aj ako farba na detské hračky. Menšie nečistoty z neho ľahko zotriete mokrou handrou.

Použitie

Je ideálny na studené steny, tepelné mosty či miesta, kde menej prúdi vzduch, napríklad severné steny bez dostatočnej izolácie, kúty alebo priestory za skriňami. ACTIN THERMO SPIN je vhodný aj na steny a stropy v miestnostiach, kde je zásluhou vysokej relatívnej vlhkosti vzduchu najväčšia pravdepodobnosť vzniku a rozvoja plesní. Sú to hlavne kuchyne, kúpeľne, sanitárne priestory, práčovne alebo komory.

Informujte sa detailnejšie o termonátere ACTIN THERMO SPIN ›

Mám záujem o protiplesňovú termofarbu ACTIN THERMO SPIN:


* Údaje označené hviezdičkou sú povinné.

V zmysle nariadenia EÚ 2016/679 dobrovoľne súhlasím so správou, spracovaním a uchovaním mojich osobných údajov za účelom zabezpečenia vzájomnej komunikácie iniciovanej týmto kontaktným formulárom. Súhlas je možné kedykoľvek odvolať, inak zanikne po uplynutí 3 rokov od jeho udelenia a údaje budú vymazané. Kontakt pre odvolanie info@polytex.sk.

Pre bližšie informácie ako nakladáme s osobnými údajmi kliknite sem.

POCTIVÁ SLOVENSKÁ KVALITA

Certifikované výrobky, tradícia od 1990

RÝCHLE DORUČENIE

Máme všetko skladom, expedujeme do 24 hodín