Plesne a zdravie

Plesne dokážu veľmi nenápadne a zákerne poškodzovať naše zdravie. Hlavným znakom takéhoto procesu je oslabenie imunitného systému, čoho dôsledkom je pocit únavy, pokašliavanie, zahlienenie, zápaly dýchacích ciest. Pri dlhodobej prítomnosti plesní môže dôjsť k chronickej precitlivenosti organizmu, k alergii. Preto je dôležité, aby sme nepripustili ich usadenie na stenách.

 

  • Plesne a zdravie
  • Plesne a zdravie
  • Plesne a zdravie

Čo sú plesne

Okrem zdravotných rizík majú aj nepríjemný zápach. Tieto húževnaté huby hnedej až čiernej farby narúšajú celistvosť omietok a farieb, a takto znižujú ich životnosť. Plesne sú výborne geneticky vybavené, prenikajú hlboko do substrátu, dokážu stráviť takmer všetko. Ich potravou je prach, špina, ale aj niektoré zložky povrchových úprav. Ideálne podmienky pre rast plesní sú v teplote 20 až 30 stupňov Celzia pri vysokej relatívnej vlhkosti (60 až 90 %) a v jemne kyslom prostredí. Aby prežili, uvoľňujú enormné množstvo extrémne malých spór. Tie sa šíria vzduchom podobne ako peľ, ale s tým rozdielom, že pleseň môžete mať doma celý rok. Jeden kubický meter obsahuje viac ako 100 miliónov spór a každá z nich je schopná do dvoch týždňov vyprodukovať okolo 50 miliónov nových.

Farby na plesnivé steny

Plesne by ste určite nemali podceňovať. Či ide o vnútorné steny alebo fasádu, ich odstránenie by malo byť čo najdôkladnejšie. Pre sanáciu plesní ponúkame komplexné protiplesňové systémy. Sú zostavené tak, aby bolo možné nájsť na každý typ povrchu profesionálne riešenie.

Trápia vás plesne na stenách? Napíšte nám:


* Údaje označené hviezdičkou sú povinné.

V zmysle nariadenia EÚ 2016/679 dobrovoľne súhlasím so správou, spracovaním a uchovaním mojich osobných údajov za účelom zabezpečenia vzájomnej komunikácie iniciovanej týmto kontaktným formulárom. Súhlas je možné kedykoľvek odvolať, inak zanikne po uplynutí 3 rokov od jeho udelenia a údaje budú vymazané. Kontakt pre odvolanie info@polytex.sk.

Pre bližšie informácie ako nakladáme s osobnými údajmi kliknite sem.

POCTIVÁ SLOVENSKÁ KVALITA

Certifikované výrobky, tradícia od 1990

RÝCHLE DORUČENIE

Máme všetko skladom, expedujeme do 24 hodín