Penetračné nátery

Dokončujete dom, plánujete maľovať interiér či zvažujete renováciu staršieho zateplenia? Potom nezabudnite na pravidlo, že povrchová úprava je taká dobrá, aký dobrý je jej základ. V našej ponuke nájdete kvalitné nátery na penetráciu vonkajších i vnútorných stien. Pre každý povrch máme vhodné riešenie, naše odporúčania sú podložené mnohoročnými skúsenosťami. Vďaka tomu môžeme garantovať skutočne prvotriedne výsledky pri práci s našimi farbami a omietkami.


Zásady správnej penetrácie

1. Na savý, pórovitý alebo jemne skriedovatený povrch je najlepšia bezfarebná hĺbková penetrácia. Nanáša sa rovnomerne, ale vždy iba toľko, koľko podklad nasiakne. Pokiaľ by bolo nanesené väčšie množstvo, vytvoria sa z penetrácie, ktorá nevsiakla, lesklé plochy. Tie naopak pôsobia ako separačná vrstva.

2. Na menej savý či hladký povrch je najlepšia pigmentovaná penetrácia. Nanáša sa v jednej vrstve. Veľmi hladký povrch sa odporúča pred nanesením penetrácie jemne prebrúsiť a namokro zotrieť.

3. Pod tenkovrstvé omietky je najlepšia pigmentovaná penetrácia. Tónuje sa do odtieňa v súlade s farebnosťou vrchnej omietky. To eliminuje prípadné presvitanie podkladu a zaručí krásny ucelený vzhľad fasády.

4. Penetrácia sa spravidla nanáša na čistý povrch. Prach, mastnota, výkvety solí či dokonca plesne môžu obmedziť priľnavosť ďalších vrstiev alebo vymigrovať na povrch a spôsobiť nepekné fľaky.

5. Pred nanášaním náterov a tenkovrstvých omietok musí byť napenetrovaný podklad suchý bez vlhkých miest. Tie by mohli spôsobiť ich rozdielne vyfarbenie či lokálne popraskanie povrchovej úpravy.

6. Po nanesení penetrácie neodkladajte aplikáciu ďalších vrstiev dlhšie ako 2 dni. Pokiaľ penetrácia úplne vytvrdne, môže sa obmedziť napojenie a tým priľnavosť farieb a omietok.

7. Pre najlepšie zapracovanie do podkladu sa penetračné nátery doporučujú aplikovať štetkou alebo valčekom. Penetráciu vždy pred aplikáciou dôkladne premiešajte.

8. Optimálny výsledok penetrácie je zaručený len v prípade, ak je riedená podľa návodu na etikete.

9. Silno a nerovnomerne savý podklad s výraznými farebnými či štrukturálnymi rozdielmi je lepšie celoplošne prestierkovať, presieťkovať a zjednotiť novou omietkou.

10. Penetrácia nie je všeliek. Zlý, drolivý či odlupujúci sa povrch sa penetráciou neopraví.
 

POCTIVÁ SLOVENSKÁ KVALITA

Certifikované výrobky, tradícia od 1990

RÝCHLE DORUČENIE

Máme všetko skladom, expedujeme do 24 hodín