Odstránenie plesní z fasády

Uvažujeme nad odstránením plesní z fasády nášho bytového domu. Dom bol zateplený pred šiestimi rokmi, na niektorých plochách sa objavujú plesne, severná stena je nimi celá napadnutá. Aký postup a materiálovú skladbu odporúčate?
 

  • Odstránenie plesní z fasády
  • Odstránenie plesní z fasády

ODPOVEĎ:

Pre protiplesňovú sanáciu vašej fasády navrhujeme nasledovný postup:

 

1. Likvidácia plesní. Na miesta napadnuté plesňou naneste fasádny čistič. Po 15-tich minútach môžete bezpečne, bez rizika ďalšieho šírenia plesní, začať s čistením povrchu.

2. Vyčistenie povrchu. Povrch opláchnite vodou (najlepšie pomocou vysokotlakového zariadenia).

3. Oprava stavebných vád. Opravte prípadné vady spôsobené plesňami a vlhkosťou (odlupujúce sa časti).

4. Príprava podkladu. Na suchý, čistý a pevný povrch naneste penetračný náter. Jeho voľba závisí od typu, farebnosti a stavu podkladu.

5. Natretie fasády. Po zaschnutí penetračného náteru aplikujte v dvoch vrstvách protiplesňový náter.

6. Odstránenie príčin vzniku plesní, prevencia. Odstráňte možné príčiny rastu plesní a rias ako napr. vetvy stromov v blízkosti fasád. Keď sa odstránia iba symptómy napadnutia a nie príčiny, jedná sa spravidla len o dočasnú nápravu!

Spomínaný náterový systém bezpečne ochráni fasádu proti plesniam a riasam na viac než 5 rokov. Túto dobu však podmieňuje dodržiavanie pravidiel bežnej starostlivosti o stavebný objekt.

Pozor! Odstraňovanie mikroorganizmov z väčších plôch (nad 3 m2) musia realizovať kvalifikované firmy! V prípade, že nemáte kontakt na takúto firmu, napíšte nám.

Kontaktný formulár


* Údaje označené hviezdičkou sú povinné.

V zmysle nariadenia EÚ 2016/679 dobrovoľne súhlasím so správou, spracovaním a uchovaním mojich osobných údajov za účelom zabezpečenia vzájomnej komunikácie iniciovanej týmto kontaktným formulárom. Súhlas je možné kedykoľvek odvolať, inak zanikne po uplynutí 3 rokov od jeho udelenia a údaje budú vymazané. Kontakt pre odvolanie info@polytex.sk.

Pre bližšie informácie ako nakladáme s osobnými údajmi kliknite sem.

POCTIVÁ SLOVENSKÁ KVALITA

Certifikované výrobky, tradícia od 1990

RÝCHLE DORUČENIE

Máme všetko skladom, expedujeme do 24 hodín