Farba domu

Kúpili sme starší rodinný dom. Plánujeme jeho prestavbu aj s výmenou okien a strešnej krytiny. Môžete nám poradiť, na čo všetko si máme dať pozor pri výbere farby na fasádu?
 

  • Farba domu
  • Farba domu
  • Farba domu

ODPOVEĎ:

Pri výbere fasádnej farby by ste mali brať do úvahy viacero hľadísk.

Ako prvé si všimnite bezprostredné okolie stavby. Nachádza sa dom v mestskej alebo vidieckej zástavbe, prípadne na samote? Ide o rozvoľnenú či hustú radovú zástavbu, vyššie alebo nižšie domy? Aký tam prevláda štýl a farebnosť? V mestách môžu lokálne úrady obmedziť výber farieb, aby prostredie zostalo harmonické.

Hustota okolitej zástavby vplýva na veľkosť oslnenia fasád. Tmavšie farby zvyknú blednúť viac ako svetlé. Na otvorených slnečných miestach sa budovy javia svetlejšie. Tmavé odtiene zvyčajne vyzerajú lepšie napríklad pri temnom lese.

Radšej sa vyvarujte farieb, ktoré sú menej svetlostále, napríklad výraznejších odtieňov červenej a fialovej. Dôležitá je tiež veľkosť a členitosť domu. Menšie alebo zložitejšie stavby by ste mohli použitím viac ako jednej farby príliš „rozbiť“. Veľký dom sa dá opticky rozčleniť kombinovaním farebných plôch, poraďte sa však s odborníkom.

Kontaktný formulár


* Údaje označené hviezdičkou sú povinné.

V zmysle nariadenia EÚ 2016/679 dobrovoľne súhlasím so správou, spracovaním a uchovaním mojich osobných údajov za účelom zabezpečenia vzájomnej komunikácie iniciovanej týmto kontaktným formulárom. Súhlas je možné kedykoľvek odvolať, inak zanikne po uplynutí 3 rokov od jeho udelenia a údaje budú vymazané. Kontakt pre odvolanie info@polytex.sk.

Pre bližšie informácie ako nakladáme s osobnými údajmi kliknite sem.

POCTIVÁ SLOVENSKÁ KVALITA

Certifikované výrobky, tradícia od 1990

RÝCHLE DORUČENIE

Máme všetko skladom, expedujeme do 24 hodín