Farby do obývačky

Plánujeme výmenu nábytku v obývacej izbe za modernejší. Kožená sedacia súprava bude biela a nábytok béžový. Aké farby môžeme použiť na steny?
 

ODPOVEĎ:

Či už je obývacia izba moderná alebo klasická, mali by ste sa v nej cítiť príjemne. Útulne a stabilne pôsobí hnedá a oranžová farba. Na oživenie a duševnú stimuláciu sa dopĺňajú zelenou, prípadne modrou. Samozrejme, biela sa hodí ku všetkému a ľahko sa kombinuje s inými farbami.

 

Myslite však aj na iné hľadiská:

Veľkosť obývacej izby a jej prípadné prepojenie s kuchyňou a jedálňou zohrávajú dôležitú úlohu. Vo väčších priestoroch sa môžete „odviazať“ a použiť hlavnú farbu kombinovanú s doplnkovou či kontrastnou plochou. V malých alebo členitých miestnostiach zvoľte čo najsvetlejšie farby, tmavšími by ste ich zmenšili. Správne osvetlenie, prirodzené či umelé, pomôže dotvoriť atmosféru. Na menej osvetlené steny odporúčame svetlejší odtieň.

Dominantnými prvkami v obývačke sú nábytok a doplnky. V modernej obývacej miestnosti si k bielej sedacej súprave môžete dovoliť aj odvážnejšiu farbu, napríklad fialovú či sivú, tá však stačí na jednu stenu. Béžový obývací nábytok vynikne najlepšie na bielej stene. S citom môžete použiť aj zelenú a krémovú, ale také zvoľte radšej doplnky. K tmavému nábytku vyberajte čo najsvetlejšie odtiene.

Nesmieme zabudnúť ani na výber správnej interiérovej farby. Pre exkluzívny vzhľad stien v obývačke odporúčame umývateľnú farbu ACTIN I PREMIUM, ktorú vám natónujeme podľa želania do jemných aj extrémne sýtych farebných odtieňov.

Kontaktný formulár


POCTIVÁ SLOVENSKÁ KVALITA

Certifikované výrobky, tradícia od 1990

RÝCHLE DORUČENIE

Máme všetko skladom, doručujeme do 24 hodín